EN Likya Yolu (Orta Likya) - Arkeotrek Gezi (5 Gün)

Experience
Trip
Turkey, Kas, Kekova, Lycia Trails
Activity Duration:
5 Days
Cancel up to:
Until 15 days

EN

✪ Türkiye'nin en iyi yürüyüş parkuru, Demre, Kaş, Phellos Antik Kenti, Apollonia, Aperlai, Kekova, Simena, Gökkaya ve Apollon Tapınağı

✪ Likya Medeniyeti'nin toprakları, İnanılmaz güzellikteki koylar, Doğa ve tarih bir arada

✪ Parkur Zorluk Seviyesi: Orta, Antik kentler ve yollar arasında orta seviyeli yürüyüşler

✪ Çocuk İndirimi: Aile başına 1 çocuk %20 indirimlidir. Rezervasyon aşamasında opsiyonlar bölümünden çocuk eklemesi yapabilirsiniz

15 Güne Kadar Ücretsiz İptal Hakkı


PROGRAM

1. Gün ANTALYA, DEMRE, KAŞ 🏛️

Sabah Antalya Havalimanı’ndaki buluşmanın ardından 3 saatlik bir yolculuk yaparak bir zamanlar Likya’nın başkentliğini yapmış heybetli kaya mezarlarıyla meşhur Myra Antik Kenti’ne, St Nicholas (Noel Baba) Kilisesi’ne, Andriake Antik Limanı’na ve Batık Kent Kekova’ya ev sahipliği yapan Demre’ye varıyoruz. İlk durağımız Myra kaya mezarları ve tiyatrosu. Likya medeniyetinin sanatsal anlamda ulaştığı boyutu görmek için ideal bir yer. Buradan bütün Hristiyan aleminde azizliği kabul edilen ve aynı zamanda Ortodoksların bir hac yeri sayılan St. Nicholas Kilisesi’ne ziyarette bulunuyoruz. Aslen Pataralı olup Myra’da piskoposluğa kadar yükselen St.Nicholas’ın hikayesini yerinde öğreniyoruz. Ardından Likya Medeniyetleri Müzesi ve Andriake Antik Limanı’na geçiyoruz. Akdeniz’in en iyi korunmuş durumundaki hububat deposu (Granarium) bir müzeye dönüştürülerek arkeologların da yoğun çabasıyla ziyarete açılmıştır. Müze binasının kendisi MS 2. yy’a tarihlenir. Zamanımız olması durumunda Hoyran Köyü’ne çıkıp kısa bir yürüyüş (45dk-1saat) ile nefis bir Kekova manzarası ve doyumsuz bir gün batımıyla günü bitirip Kaş’taki otelimize yerleşiyoruz.

 

Konaklama Tipi: Ahşap Pansiyon

 

2. Gün KAŞ, PHELLOS ANTİK KENTİ 🏺

Sabah otelimizde kahvaltımızı yapıp, kısa bir araç transferiyle Phellos Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Likya yolu güzergahı üstündeki önemli kentlerden bir tanesi olması yanında 12 km’lik ( yaklaşık 3 saat) Kaş’a iniş rotası en güzel güzergahlardan bir tanesidir. Günümüz adıyla Kaş’ın eski adı Antiphellos’un var olmasının sebebi Phellos’ta yaşayan kralların bir liman kenti olarak Antiphellos’u kurmasıdır. Bu iki yeri birbirine bağlayan 2000 yıllık antik yol hala kullanılmaktadır. Öğle saatlerinde Kaş’a varıp, öğle yemeğimizi yiyoruz. Günün diğer yarısında isteyenler Kaş’ta kalıp buranın tadını çıkartabilir ya da 8 km’lik (yaklaşık 2 saat) Kaş-Limanağzı parkurunu yürüyebilir.

 

Konaklama Tipi: Ahşap Pansiyon

 

3. Gün KAŞ, APOLLONIA, APPERLAI  🔱

Bugün kahvaltıdan sonra otelimizden çıkış yapıyoruz ve gece konaklayacağımız Apperlai’ye doğru yola koyuluyoruz. Yarım saatlik bir araç yolculuğuyla Sahilkılınçlı Köyü’ne varıyoruz. Likya dönemi birlik kentlerinden olan Apollonia, köyün tam karşısındaki bir tepede sessiz sedasız, yaşam dolu zamanlarını özler. Kent içinde küçük bir tiyatro, devasa sarnıçlar, bir kilise ve geçmişten seslenen onlarca mezar barındırmakta. Önce burayı keşfedip Likya Yolu’nu takiben yaklaşık 3 saat sürecek olan 10km’lik bir yürüyüşle Apperlai Antik Kenti’ne varıyoruz. 3 saatlik yürüyüşün ardından yine gizli kalmış bir Likya kentine varıyoruz. Karşılaşacağınız manzara Indiana Jones film sahnelerini aratmayacaktır. Aynı zamanda konaklayacağımız yer olan Purple House size bu gezideki en unutulmaz sürprizlerimizden bir tanesi olacaktır.

 

Konaklama Tipi: Ahşap Pansiyon

 

4. Gün BATIK KENT, KEKOVA, SIMENA, GÖKKAYA ⚓

Sabah erken kalkıp kahvaltımızı yapıp toparlanıyoruz. Bugünden sonra kanolarla yolculuğumuza devam edeceğiz. Profesyonel kayak rehberleri eşliğinde Batık Kent ve Kekova bölgesini keşfe çıkıyoruz. 1. derece tarihi ve doğal koruma alanı olan Kekova müthiş güzellikteki denizi, bakir doğası, zengin tarihi ve bol güneşiyle bize tam bir ziyafet sunmakta. Bölgeyi keşfetmenin en iyi yolu olan kanolarımızla harabelere dokunacak kadar yaklaşabileceğiz. 2000 yıl önce gerçekleşen bir depremle sulara gömülen kent ve ada Likya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Gün boyu kanolarda olacağız ancak bir tekne sürekli yanımızda olacağı için bazı malzemelerinizi bu bota koyabilirsiniz. Öğle yemeği molası için Simena’ya (Kaleköy) çıkıyoruz. Yemek sonrası kale ziyareti ve tekrar kanolara biniyoruz. Akşam kamp kuracağımız Gökkaya Koyu’na doğru yola devam ediyoruz. Konaklama çadırlı kamp. Kamp ateşi ve ızgara da cabası.

 

Konaklama Tipi: Çadır

 

5. Gün DEMRE, APOLLON TAPINAĞI, DÖNÜŞ ✈️

Sabah erkenden kampımızı toplayıp Demre Çayağzı’na doğru gitmek üzere kanolarımıza biniyoruz. Son durağımız Çayağzı Çayı’nın kaynağında kurulu olan Apollon Tapınağı olacaktır. Dere boyu kürek çekip tapınağı ziyaret ediyoruz. Geri dönüp Demre Limanı’nda yolculuğumuzu bitiriyoruz. (4-5 saat). Burada mevcut duşakabinlerde duşumuzu alıp yemeğimizi yiyip Dalaman Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz ve bir başka BUKLATUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz. 


YEMEKLER

Kahvaltı ve akşam yemeği, konaklanan tesislerde alınacaktır.

Öğle yemekleri, gidilecek parkura göre kumanya olarak veya bir tesiste alınabilir.


KONAKLAMA

1. Gece: Meltem Pansiyon veya muadili – Kaş

2. Gece: Meltem Pansiyon veya muadili – Kaş

3. Gece: Purple House veya muadili – Apperlai

4. Gece: Çadır kampı – Gökkaya Koyu


TARİHLER

● 28 Eylül 2019 - 02 Ekim 2019

● 19 Ekim 2019 - 23 Ekim 2019

● 09 Kasım 2019 - 13 Kasım 2019

Lütfen rezervasyon aşamasında, dönem tercihinizi belirtiniz.


ULAŞIM

Gidiş: Birinci gün sabah saatlerinde Dalaman Havaalanı’nda buluşma. Otobüsle gelenler için otogarda buluşma.

Dönüş: Dalaman Havaalanı Saat 18:00′den sonraki tüm uçuşlar


DAHİL OLMAYANLAR

● Gidiş-dönüş uçak biletleri

● Havaalanı transferlerinde grup uçuşu dışında ki transferler. (Dönüş havaalanı transferi)

● Öğle yemekleri

● Yemeklerde ve otellerde alınacak tüm ekstralar

● Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

ÖNEMLİ NOTLAR:

● Mücbir haller dışında yeterli sayıya ulaşamaması dışında tur iptal edilmez. Turun şirket tarafından iptali halinde, tur ücreti iade edilir. 

🏕️ Doğa Aktiviteleri Giyim ve Malzeme Listesi için tıklayınız.

Services

Included Services
  • Profesyonel rehberlik hizmeti,4 gece konaklama,4 kahvaltı,4 akşam yemeği,Tüm geziler,Ulaşım,Havalanı transferleri,Güleryüzlü kaliteli hizmet
Optional Services
  • Single accommodation: 11 EUR

Accommodation

  • This activity contain accomodation for 4 night.

Transportation

  • Tansportation is included.

Location

64

/ person


Expired
Instant Share With:

You might also like...

64

/ person

Expired