EN Kuzey Kızıldeniz Dalış Turu

Experience
Abroad
Turkey, Red Sea, Egypt
Activity Duration:
8 Days
Cancel up to:
Until 60 days
EN

60 Güne Kadar Ücretsiz İptal Hakkı

✪ Kuzey Kızıldeniz'de Tam 21 Dalış


Nereye gidiyoruz, ne yapacağız?

Kuzey Rotası Kızıldeniz'in en sevilen, en popüler, en çok "bilinen” rotasıdır. Aslında yüzeysel olarak bilinen bir rota olup, alışılagelen derinliklerin altında çok daha farklı dalış imkanları sağlayabilmektedir.

Kuzey Rotası özellikle batıkların, mercan resiflerinin ve koruma alanlarının çevirdiği bir su altı cennetine yapılan ziyarettir aslında.


Bölge pelagic canlılar olarak adlandırılan büyük, açık deniz canlıları açısından çok zengindir. Kaplumbağa, beyaz tepeli, gri resif ve çekiç başlı köpekbalıkları görebileceğimiz canlılardandır.

Dalış derinliği maksimum 50 metre olup, ortalama derinlik 25 metre civarıdır.


Dalış Noktaları


GUBAL Thistlegorm:

2. Dünya Savaşı'nın efsane batığı, size üç dalışta ev sahipliği yapacak.

İçerisindeki kamyonlar, lokomotifler ve motosikletler, savaşmaya hazır gibi beklemekte, yerlerde duran postallar ise size savaşın vahşi yüzünü hatırlatmakta.

Penetrasyon dalışı yapabileceğiniz bir batık olan Thistlegorm, 1941 yılında 2 adet Alman Henkel III savaş uçağı tarafından batırıldı. Geminin cephaneliğinin patlaması nedeniyle bir kısmı dağılmakla birlikte batık bütünlüğünü korumaktadır.

Rosalie Moller:

1941 yılında Alman savaş uçakları tarafında batırılan kömür taşıyan Rosalie Moller 50 metre derinlikte sizleri beklemekte. Akıntı, derinlik ve düşük görüş açısı nedeniyle sadece teknik dalgıçların dalmasına uygun.

Batık bütün ve düz olarak zeminde bulunmaktadır.

RAS MOHAMMED Shark and Yolanda:

Canlı çeşitliği açısından Kızıldenizin en meşhur dalış noktasıdır.

Anemon tarlalarında başlayan dalışınız, büyük balık sürüleri ile beraber uzun bir yolculuk ile 1980 yılında batan Yolanda batığında sonlanacak.

Balık çeşitliliği aklınızı başınızdan alacak. Rüyalarınıza girecek bir dalış sizleri bekliyor.

Shark Observatory:

Adını, yüzeyde bulunan köpekbalığı izleme istasyonundan alan bölge, sizleri mükemmel bir duvar ve eşsiz bir mavilikle bekliyor.

270 metreye kadar inen derinliği, özellikle 50-60 metre arasındaki duvarın güzelliği ile teknik dalıcılar için ideal bir dalış noktası oluşturmaktadır.

Ortalama derinliği 25-30 metreler olan dalış noktası size çeşitli köpekbalıklarının yanı sıra zaman zaman balina köpekbalığı görme imkanı sunmaktadır.

Çok beğeneceğiz bir dalış olacağına eminiz.

Tower:

Bizim en favori dalış noktalarımızdan biri olan Tower, serbest düşüş hissini doyasıya yaşayabileceğiniz bir inişle başlıyor. En derin noktası 120 metre olan yarı açık bir tünelde başlayan yolculuğunuz tabi ki sertifikasyon sınırınızdan belirtilen derinlikten dönmenizle devam edecek mükemmel bir duvar dalışı ile devam edecek.

Büyük balık sürüleri dalış eşiniz olacaktır.


Program

●1. Gün 

20.07.2019 Uçuş ve Transfer. Tekneye yerleşme

●2. Gün

21.07.2019 4 adet dalış

●3. Gün

22.07.2019 4 adet dalış

●4. Gün

23.07.2019 4 adet dalış

●5. Gün

24.07.2019 4 adet dalış

●6. Gün

25.07.2019 4 adet dalış

●7. Gün

26.07.2019 1 adet dalış ve limanı dönüş

●8. Gün

27.07.2018 Transfer ve Uçuşlar

Yukarıdaki dalışlar içerisinde bulunan gece dalışları bölge ve hava koşullarına göre yapılmayabilecek


Ulaşım 
Uçuşlardaki çözüm ortağımız Türk Hava Yolları. Atatürk Havalimanı'ndan Hurghada Havalimanı'na, 20 Temmuz Cumartesi günü saat 01.15 (TK 702) direkt olarak uçacağız. Uçuşumuz, saat itibariyle Cumartesi gününü de dalış yapabilmemize olanak verecek şekilde organize edildi. Havalimanına iniş sonrası hemen tekneye transfer edilecek ve dalışlara başlayabileceğiz.

Dönüş uçağımız ise 27 Temmuz Cts. 01.25 (TK 1430) gerçekleşecek olup, tüm günü evinizde geçirmeniz ve dinlenmeniz hedeflenmiştir.


Tarih

20.07.2019 - 27.07.2019


Katılım ve Vize

Teknenin sunduğu imkanlar ve dalış liderlerimizin çokluğu sayesinde; derin dalış brövesine sahip tüm open water/ 1 yıldız ve advance seviyedeki dalıcılar için uygundur. Ayrıca grubumuz trimix seviyesinden advance nitrox seviyesine kadar tüm teknik dalıcılara açıktır. Bölge fotoğrafçılar için mükemmel fırsatlar sunmaktadır.

Ankara’da ve İstanbul'da ikamet eden dalıcıların vizeleri için hizmet alabilirsiniz.Rezervasyon aşamasında otlar bölümüne belirtiniz.Sizinle irtibata geçilecektir.


Ödeme

Ödeme ekranında kredi kartı ile taksitli alışveriş  yapabilirsiniz.Havale ile ödemede %5 indirim sağlanacaktır.Havale,Ön ödeme veya farklı ödeme alternatifleri için sağ alt taraf da bulunan canlı yardım kısmından yazabilirsiniz

Services

Included Services
  • THY flights
  • All transfers
  • All marine park and seaport fees
  • Full pension accommodation on cruise
  • Hot and cold soft drinks
  • Guidance
  • 12 litres oxygen tube and weights
  • 50 Euros tip for cruise personnel

Accommodation

  • This activity contain accomodation for 7 night.

Transportation

  • Tansportation is included.

Location

268

/ person


Expired
Instant Share With:

You might also like...

268

/ person

Expired