EN Kızıldeniz Brothers-Daedelus-Elphinstone Dalış Turu

Experience
Abroad
Turkey, Red Sea, Egypt
Activity Duration:
7 Days
Cancel up to:
Until 60 days
EN

60 Güne Kadar Ücretsiz İptal Hakkı

✪ Brothers-Daedelus-Elphinstone 


Nereye gidiyoruz, ne yapacağız?

2019 Yılı Aralığında Türkiye kışa teslim iken bizler Kızıldeniz'in en güzel rotalarından birine gidiyoruz. 14.12.2019 - 21.12.2019 tarihleri arasında bu sefer Brothers-Daedelus-Elphinstone (BDE) rotasını hedefledik. 

Ulaşım kolaylığı, renkli su altı dünyası nedeniyle bütün dünyanın en beğenilen dalış noktalarından birisidir Kızıldeniz.
 
Kızıldeniz isminin orjinini belirlemek kolay bir iş değil, Yunanlı Tarihçi Heredotun eserlerinde adı "Erythraean Sea” olarak geçmekte olup, Kral Erythros’u işaret ettiği düşünülmektedir. Erythros eski Yunancada kırmızı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda Yunanlıların güney ve güneşi kırmızı olarak tasfir etmeleri de, pozisyon itibariyle Kızıldenizin bu şekilde adlandırılmasına yol açmış olabilir.
 
Kızıldeniz ismi ile ilgili diğer teorilerden bir diğeri ise belirli koşullarda ve sınırlı bir bölgede olmak kaydıyla, suyun kırmızımsı bir renk almasına yol açan bir alg patlamasından kaynaklandığı yönündedir.
 
Kızıldeniz ismi ile bir başka bir teori ise demir minareli yoğun kayaların deniz suyuna olan kırmızımsı renk etkisidir.

Kızıldeniz ile ilgili bir kısım sayısal bilgiler aşağıdadır. 

Yüzölçüm 438.000 km2
Ortalama Derinlik 2.000 m
En Derin Nokta 2.850 m
Ortalama Tuzluluk %41 (Doğu Akdeniz ile aynı)
Su Sıcaklığı 20-30 C
Ortalama Su Sıcaklığı 25 C
Balık Türü 1.248
Endemik Tür Oranı %17
Mercan Türü 250
Endemik Mercan Oranı %8
 

Ne Göreceğiz

BDE rotası Kızıldeniz'in en bakir, en vahşi ve en güzel rotası olarak kabul edilir. 

Brothers Brothers Adaları, Big ve Small Brother olarak iki ayrı adadan oluşmaktadır. Ortalama derinliği 30 metre olarak kabul edilen bölgenin maksimum derinliği 100 metrenin üzerindedir. Görüş genelde 25-30 metre arasındadır.
  
Adaların duvarları çeşitli süngerler, anemonlar, yumuşak ve sert mercanlar dan oluşan bir renk cümbüşü ile sizleri karşılar. Sapan Köpekbalıkları, Çekiş Başlılar, Gri Köpekbalığı, Beyaz ve Siyah Tip Reef Köpekbalıkları adanın sakinleridir. 
  
Ayrıca 150 metre uzunluğundaki Numidia Batığı 5 metre ile 80 metre arasındaki derinliklerde, sizleri bekler. 
  
Diğer bir batığımız ise 34-60 metre arasındaki AIDA batığıdır. Çeşitli mercanlar ve süngerle kaplı olarak adanın güzelliğe güzellik katar.
 
Daedalus Reef Brothers Adalarının 180 km kuzeyinde bulunan bu resif, Kızıldenizin en güzel dalış noktalarından birisidir. 100 metreye kadar olan dalış derinliği ile her seviyede dalıcı için dalınacak bir noktayı içinde barındırır. Ortalama derinlik 30 metre civarındadır. Görüş yine 25-30 metreler civarındadır. Birçok palegic büyük canlıya ev sahipliği yapar. Longimanus ve Çekiç Baş için en ideal noktalarından birisidir.
  
Elphinstone Kızıldenizin efsanevi resiflerinden birisidir. Maksimum derinliği 75 metre olan resifin ortalama derinliği yine 30 metredir. Tüm duvarları çeşitli mercan ve süngerlerle kaplı ada, her türlü resif canlısı ve büyük avcılara ev sahipliği yapar. Longimanus ve Çekiç Baş için en ideal noktalarından birisidir.
 

Program

1. Gün 14.12.2019 Uçuş ve Transfer. Teknenin hareket limanına göre organize edilecektir.
2. Gün 15.12.2019 3 Adet Dalış
3. Gün 16.12.2019 3 Adet Dalış
4. Gün 17.12.2019 3 Adet Dalış
5. Gün 18.12.2019 3 Adet Dalış
6. Gün 19.12.2019 3 Adet Dalış
7. Gün 20.12.2019 2 Adet Dalış
8. Gün 21.12.2019 Uçuş ve TransferSerbest Gün 


Teknemiz

Teknemiz Kızıldeniz Bölgesinin en rahat ve donanımlı teknelerinden birisi olan 37 metre uzunluğundaki Star Jet. 26 kişilik tekne sizin için her türlü ihtiyacınız karşılayacak şekilde 2018 yılında renovasyona girmiş olup, trimix ve nitrox dahil her türlü desteği verebilecek şekilde dizayn edilmiş.

Bu tur için minimum katılımcı sayısı 24'tür. 


Tarih

14.12.2019 - 21.12.2019


Bilmeniz gerekenler

Teknenin sunduğu imkanlar ve dalış liderlerimizin çokluğu sayesinde; derin dalış brövesine sahip tüm advance seviyedeki dalıcılar için uygundur. Ayrıca grubumuz trimix seviyesinden advance nitrox seviyesine kadar tüm teknik dalıcılara açıktır. 

Yerel liderlerin yanı sıra sizi bilen ve seviyenize uygun, sizin güvenliğinizi öne çıkaran okulumuzun sportif ve teknik dalış eğitmenleri ile birlikte dalacaksınız.

Uçak günlerimizin amacına uygun kurgulanması sonucu, 6 gün değil 7 gün Kızıldeniz'in en güzel noktalarında dalacaksınız. 7. Gün size bizim hediyemiz. 

Vize ve yurt dışı çıkış harcı katılımcılar tarafında ödenecek/ alınacaktır. Ankara’da ve İstanbul'da ikamet eden dalıcıların vizeleri için hizmet alabilirsiniz.Rezervasyon aşamasında notlar bölümünde belirtiniz.


Ödeme

Ödeme ekranında kredi kartı ile taksitli alışveriş  yapabilirsiniz.Ön ödeme veya farklı ödeme alternatifleri için sağ alt taraf da bulunan canlı yardım kısmından yazabilirsiniz

Services

Included Services
  • THY flights
  • All transfers
  • All marine park and seaport fees
  • Full pension accommodation on cruise
  • Hot and cold soft drinks
  • Guidance
  • 2 litres oxygen tube and weights

Accommodation

  • This activity contain accomodation for 7 night.

Transportation

  • Tansportation is included.

Location

296

/ person


Expired
Instant Share With:

You might also like...

296

/ person

Expired