EN 4. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi

Training
Turkey, Kadikoy, Istanbul
Activity Duration:
15 Hours
Cancel up to:
Until 3 days
EN

Yelkencilik konusunda epey bir mesafe kat ettiniz. Artık önümüzdeki yaz kendinizin kullanacağı tekneyi kiralamak baş hedefiniz. Zaten ATAK Akademi bünyesinde üç seviye yelkenli yat eğitiminiz var ya da daha önce bu seviyede yelken eğitimi aldığınızı belgelediniz. Tekne yaşantısını birebir öğreneceğiniz yeni programımız tam da size göre.

 Sizin için hazırladığımız “4. seviye yelkenli yat eğitimi” programı; denizcilik ve yelken bilgilerinizi pekiştirebileceğiniz, ileri navigasyon becerileri kazanabileceğiniz, denizde karşılaşabileceğiniz çeşitli arıza senaryolarına müdahale edebilir hale geleceğiniz, yelkenli teknede yaşama ait hususları da öğrenerek, kendinize tekne kiralayabileceğiniz alt yapıyı oluşturmak maksadıyla, beş saati dershanede, 10 saati denizde olmak üzere toplam 15 saat süreyle verilecek yelken ve denizcilik eğitimidir.

Bu eğitimin sonunda; yelkenli bir yat üzerindeki elektronik seyir yardımcılarını kullanabilecek hale gelecek, Denizde Çatışmayı Önleme Tüzüğü kurallarını öğrenecek, amatör denizci belgesi ve telsiz ehliyeti alınması konusunda temel bilgilere sahip olacak, yelkenli yatlarla karşılaşılabilecek motor arızası başta olmak üzere, direk kırılması, yelken yırtılması, salma kopması gibi durumlarda yapılacak işlemleri uygulamalı olarak öğrenecek, motorla ve yelkenle demir atabilecek, denizde yaşam kuralları ve özellikle de uzun mesafe yelken seyri konusunda yeni yeteneklere sahip olacaksınız.

Bu programda kurallarımız biraz farklı. Öncelikle bu eğitime uygun bir tekne kiralıyoruz. Programımızı bir gece teknede ya da intikal limanında konaklayacak şekilde bir hafta sonu Heybeliada Çam Limanı ya da Mudanya/Trilye istikametine yapıyoruz. Teorik dersleri duruma göre liman ortamında ya da seyirde vereceğiz. Konaklama için karada konaklamayı tercih edersek ücretlendirmeyi ayrıca konuşacağız. Kumanyada ne olacağına da beraber karar vereceğiz.

Günlük kıyafet ve lastik tabanlı ayakkabıların yanı sıra mümkünse bu seviyede de kendi koruyucu kıyafetlerinize sahip olmanızı bekliyoruz. Can yeleği, içme suyu, kahve ve çay bu defa da bizden.

Bir hafta sonu (ya da hafta içi bir gece konaklamalı) sürecek ve sonunda İstanbul Yelken Kulübü-ATAK Akademi ayrıcalığını yansıtacak “4. seviye yelkenli yat eğitimi” sertifikanızı da alacağınız bu eşsiz deneyimde sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Denizleriniz engin, rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun...

Services

Accommodation

  • Accommondation is not included.

Transportation

  • Transportation is not included

Location

44

/ person


Expired
Instant Share With:

You might also like...

44

/ person

Expired