EN 2. Seviye Yelkenli Yat Eğitimi

Training
Turkey, Kadikoy, Istanbul
Activity Duration:
EN 12 Saat
Cancel up to:
Until 2 days
Pay On the Spot Option: 
Available
EN

ATAK Akademi “1. seviye yelkenli yat eğitimi”ni bitirdiniz ya da bu seviyede yelken eğitimi aldığınızı belgelediniz. Hala denize doyamadınız ve yelkenle daha fazla zaman geçirmek istiyorsunuz. İşte tam da bu maksatla sizler için “2. seviye yelkenli yat eğitimi” programını oluşturduk.

Denizcilik ve yelken bilgilerinizi pekiştirmek, motorla ve yelkenle yapılacak manevralar konusunda tecrübenizi arttırmak, denizde emniyet konularında bilgilerimizi paylaşmak, ayrıca ileride devam etmek isteyebileceğiniz yelken eğitimleri için alt yapı oluşturmak maksadıyla yine dört defa üçer saat olmak üzere 12 saat süreyle denizdeyiz.

Bu eğitimin sonunda; marinaya motorla giriş çıkış işlemlerini, tekneyi iskeleye bağlamayı, tornistan manevrasını, ıskarça limanda hareket usullerini, kıçtan kara ve aborda olabilmeyi, seyir sırasında denize düşen malzemeyi ya da takım arkadaşınızı hem motorla hem yelkenle nasıl alabileceğinizi, bir de balon yelkeniyle seyir yapabilmeyi öğrenmiş olacaksınız.

İlave bilgileri için “1. seviye yelkenli yat eğitimi” başlığında yazdıklarımızı okuyabilirsiniz. Bununla beraber; Birgen, Baydar, Umay II ve Serhan teknelerimiz yine bizlerle. Günlük kıyafet ve lastik tabanlı ayakkabılar yine sizden, mevsime uygun koruyucu elbise, can yeleği, içme suyu, kahve ve çayınız yine bizden. Önce Cumartesi ya da Pazar hangi gün geleceğinize sonra da 09.30-12.30, 13.30-16.30 aralıklarından hangisini seçeceğinize karar veriyorsunuz. Grupları oluştururken daha önce olduğu gibi Ege yat 30T’lere en az dört en fazla altı kişi, Platu 25’lere en fazla dört kişi olarak faaliyetimizi planlıyoruz. İsterseniz yine arkadaşlarınızla bir grup oluşturabilirsiniz ya da dört kişilik grup oluştuğu anda size en az üç gün öncesinden eğitim başlangıç tarihiyle ilgili bilgilendirmede bulunuruz.

Olumsuz hava şartları ya da özel nedenlerle oluşabilecek ertelemeler de göz önüne alınarak eğitimlerin sekiz haftada bitirilmesini hedefliyoruz.

12 saat sürecek ve sonunda İstanbul Yelken Kulübü-ATAK Akademi ayrıcalığını yansıtacak “2. seviye yelkenli yat eğitimi” sertifikanızı da alacağınız bu eşsiz deneyimde sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Denizleriniz engin, rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun...

Services

Accommodation

  • Accommondation is included.

Transportation

  • Transportation is included

Location

28

/ person


Expired
Instant Share With:

You might also like...

28

/ person

Expired