EN Kiteboard Temel Eğitimi (Özel Ders)

Training
Experience
Turkey, Akyaka, Mugla
Activity Duration:
6 Hours
Cancel up to:
Until 2 days
Pay On the Spot Option: 
Available
EN

🥇 Editörün Seçimi

BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ

Kulübe hoş geldiniz! Tadımlık kiteboard derslerinden, haftalık her şey dahil başlangıç paketlerine kadar Gökova'daki tatil planlarınıza tam uyacak önerilerimiz var.


AÇIKLAMA

Günde 2 veya 3 saatlik birebir eğitimle 6 saatte sizi tek başınıza pratik yapabilecek seviyeye getiriyoruz. Özel dersin verimliliği, tecrübe ve kaliteli malzeme ile kiteboarda başlamak sandığınızdan çok daha kolay olacak. Yüzme bilen ve bisiklete binebilecek kadar fiziksel kondisyona sahip herkes bu eğitime katılabilir. Eğitimler sabah 11'de rüzgarın çıkışıyla başlar ve 18:00'e kadar devam eder. Size uygun bir saatte eğitime başlayabilirsiniz.

1e1 Özel Ders olarak, yaklaşık 2 -3 gün süren 6 saat kitesurf başlangıç düzeyinde eğitmen eşliğinde eğitim verilir.  Ekipman kirası eğitim bedelinin içerisindedir. 

Kiteboardun temelini öğrenin ve ek derslerle gelişime devam edin. Bu programı bitirdikten sonra bütün kiteboard sahillerinde kite yapmaya hazır olacaksınız. Tüm detaylar kas hafızanıza bir daha asla unutmamak üzere işlenecek!

Eğitmenlerimiz eğitim sahasında başarılı olduğu kadar kendi dallarında Türkiye ve uluslararası arenada dereceler kazanmıştır. Size sadece o dersi anlatmakla kalmıyor, temel derslerde bile ileride bu sporda hangi stile yönelebileceğinize dair ipuçları sunuyoruz. Başlangıç seviyesinden en ileri seviye kurslara kadar son model ekipmanlar ve telsizli kask, video gibi ileri teknik destek ile öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Aşağıdaki listede gördüğünüz uluslararası başlangıç seviyesi eğitim programıdır. Akademi olarak sadece bu programın öngördüklerini değil yıllarca ulusal ve uluslararası alanda alınmış eğitim deneyimlerimizle birlikte harmanlayıp size en uygun şekilde öğretiyoruz.


ÖZEL İSTEKLER

Hava alanı transferleri, konaklama, ek dersler ve grup indirimleri için [email protected] veya Aktivido canlı destek üzerinden iletişime geçiniz. 


SEVİYELER

1A: Sporun yapılabilmesi için gereken güvenli rüzgar yönü ve koşullarının öğrenilmesi. Kite yapılıcak alanda oluşabilecek tehlikelerin kavranması. Eğitim kite';ının hazırlanması ve güvenlik sistemi.

1B: Rüzgar penceresinin tanımı. Eğitim kite’ı ile temel uçurma becerilerinin geliştirilmesi. Asistan yardımı ile eğitim kite’ının karada indirilip kaldırılması. Kite uçarken yürüyerek pozisyon değiştirme.

1C: Dört ipli de-power özelliğine sahip şişirilebilir kite’ın hazırlanması. Kite uçurulmadan önce iplerin tekrar kontrol edilmesi. Uluslararası iletişim işaretlerinin öğrenilmesi. Asistan yardımı ile kite’ın indirilip kaldırılması.

1D: Kite’ın rüzgar penceresinin güvenli bölgesinde uçurulması. Güvenlik sistemi ve de-power sisteminin kite havadayken anlatılması. De-power özelliğinin de kullanılmasıyla rüzgar penceresini geniş kullanarak kite’ı ileri seviye uçurma teknikleri.

1E: Quick release çekilerek kite’ı sizden uzaklaştırarak tam güvenliğin sağlanması. Kite ve barın suda güvenli bir şekilde toplanması. Malzemelerle birlikte karaya dönülüp tekrar kurulması.

2F: Kite’ı güvenli bir şekilde kontrol ederek suya giriş ve çıkışlar. Kite’ı sudan kaldırma çalışmaları. Rüzgar altına ilk body drag çalışmaları. Body drag yapılırken kite’ı rüzgar penceresinin sağ ve solunda uçurarak güç üretebilmek.

2G: Rüzgar üstü body drag’in anlatılması ve uygulanması. Kite zenit pozisyonunda iken board’a çıkış öncesi denge çalışmaları. Water start yapabilmek için gerekli tüm güvenlik ve teorilerin anlatılması. Kite zenit pozisyonunda uçarken board’u kontrollü bir şekilde takıp çıkarma becerileri.

2H: Kısa sürüşlerle 2 tarafa da water start yapmak. Kaymaya başladıktan sonra kontrollü bir şekilde durabilmek. Rüzgar etkileri ve hava durumunu anlatmak. Geçiş üstünlüklerinin anlatılması. Rüzgar yön ve koşullarına göre uygun malzeme seçmek.

Services

Included Services
  • 6 hour one-to-one kiteboard beginner training
  • All equipment and rental
  • Daily beach entrance fee

Accommodation

  • This activity does not contain accommondation.

Transportation

  • Transportation is not included

Location

58

/ person


Expired
Instant Share With:

You might also like...

58

/ person

Expired