EN Ali Köprüsü Doğa Yürüyüşü

Experience
Daily
Turkey, Alara, Antalya
Activity Duration:
1 Day
Cancel up to:
Until 2 days
EN

✪ 48 Saate Kadar Ücretsiz İptal Hakkı

✪ Tecrübeli Rehberler 

✪ Alara Irmağı üzerinde yapılmış asırlar boyu Alanya’dan iç bölgelere geçişi sağlayan iki önemli köprüden bir tanesidir Ali Köprüsü.  Diğeri ise Kemer Köprü’dür.


KÖPRÜNÜN HİKAYESİ

Hz. Ali tarafından bir gecede yapıldığına inanıldığı için köprünün adı buradan gelmektedir. Tarihi ipek yolu güzergahı da buradan geçiyor derler. Diğer taraftan Aziz Paul’un misyonerliği yaymak için Yalvaç’a kadar gittiği yollardan bir tanesi de burasının olduğu ve adının “Aziz Köprüsü” olarak anıldığı zamanla bu söylemin “Ali Köprüsü” olarak değiştiği bilgisi var. Resmi kayıtlarda Selçuklular döneminde yapıldığı geçmektedir.

Hikayesi ne olursa olsun günümüze kadar sapasağlam gelmiş köprüyü yapan ustaya teşekkür etmek lazımdır.


PROGRAM

Alara yolundan Saburlar köyü tarafına ilerleyip Güneycik taraflarına yaklaşıyoruz. Araçtan inerek yürüyüşe başlıyoruz. Orman yolu ve patikadan oluşan çoğunluğu kolay olan parkur yaklaşık 7 km sürecek.

Köprü üzerinde serbest zamanımız olacak. İsteyenler yüzer, isteyenler bitki örtüsünü inceler veya doğayı dinleyerek anın tadını çıkartırlar.

Köprü Gündoğmuş Güneycik köyü ile Alanya Saburlar köyü arasındadır. Alara yolu üzerinden gelindiğinde Alanya merkeze 55 km uzaklıktadır.

 


ZORLUK

Patika parkur zorluk seviyesi orta zor parkur sınıfına girmektedir. Güzergah üzerinde su kaynağı yoktur.


ÖNERİLERİMİZ

Mevsime göre; Spor ayakkabı, yedek kıyafet, şapka, bandana, güneş gözlüğü, güneş kremi, su, atıştırmalıklar, kuru meyve, çerez, kullandığınız ilaçlar, fotoğraf makinesi, mayo ve deniz havlunuzu getirmeniz.

Vücudu havalandıran teri tutmayan gerektiğinde değiştirilmesi kolay bir kaç kat sportif kıyafetler giyilmesi.Teri tutan yünlü kalın giysilerden uzak durulması.

Hafif yağmurlu günlerde panço ve yağmurluk kullanılarak rahatça yürüyüş gerçekleştirilmektedir.


ÖNEMLİ NOTLAR

Sıcak havalarda güneş ışıklarının direkt gelmediği öğleden sonraları başlatmaktayız. Aşırı sıcak, çok yağış, rüzgar, gök gürültüsü olduğu durumlarda iptal edilmektedir.

Turumuz rehber eşliğinde, koşuşturmaktan uzak özel bir turdur. Rehberimizle birebir konuşmaktan çekinmeyin. Zaman bakımından esnek diye tabir edebiliriz ve amacımız sizin rahat ve eğlenceli vakit geçirmenizdir. 

Turlarımıza belli günlerde organiz edilmektedir.Rezervasyonunuz aşamasında ödemeniz "Ödeme Kontrol Güvencesi" tarafından saklanır. Kapasite durumu veya hava şartları nedeniyle tur iptal edilir veya onaylanmazsa, ücretiniz anında kartınıza iade edilir. 

 

Services

Included Services
  • Transportation (Antalya Area)

Accommodation

  • This activity does not contain accommondation.

Transportation

  • Transportation is not included

Location

21

/ person


Expired
Instant Share With:

You might also like...

21

/ person

Expired