Babadağ dünyanın en meşhur yamaç paraşütü kalkış alanlarından bir tanesidir. 6650 feet yani yaklaşık 1965 metre olan Babadağ, Ölüdeniz sahil ve hareketli yaşantısıyla meşhur Hisarönü yakınlarında bulunmaktadır. Nefes kesen manzara, stabil hava koşulları ve Ölüdeniz’in muhteşem doğası sayesinde dünyanın en güzel kalkış alanı olmaktadır.
Babadağ’ın zirvesine yolculuğumuz görkemli villaların ve yemyeşil Sedir ağaçların arasından geçerek yaklaşık 30 dakika sürmekte olup, karşımızda ise nefes kesici manzarasıyla Babadağ bizi beklemektedir!
Kalkış alanında yolculara, pilotlar tarafından uçuş ve kalkış ile ilgili güvenlik prosedürleri anlatılır. Kalkıştan hemen önce pilot ve yolcu kuşanır, güvenli bir uçuş için pilot son kontrolleri bir kez daha yapar. Dağdan süzülebilmek için en uygun rüzgar beklenir. Rüzgarın mükemmel şekilde esmesiyle birlikte paraşüt rüzgarla dolar, tepelerine gelir ve birlikte birkaç adım ya da hafif koşu yapılır. Böylece havadaki sihirli anlar başlamış olur.
Şimdi geriye yaslanıp rahatlamalı, muhteşem ve eşsiz manzaranın tadını çıkarmalısınız! Her uçuşumuz eşsiz olduğu kadar, her yolcumuzda eşsizdir. Uçuş esnasında yolcunun tercihine bırakılarak heyecanlı 360 derece dönüşler, akrobasi manevraları (wingovers) ve daha uzun uçmayı sağlayacak termik uçuşları yapılır. Eğer yolcu havada ailesi ya da arkadaşlarıyla birlikte uçmak isterse, pilotlar gökyüzünde bir araya gelirler. Hepsi yolcunun tercihine kalmıştır! Pilotlar yolcuyla sohbet ederek havada mutlu olduğundan ve iyi vakit geçirdiğinden emin olurlar. Yamaç paraşütü uçuşu sayesinde yolcular tarihi bölgeleri havadan görerek ve pilotların anlatımıyla bilgi sahibi olurlar, aynı zamanda kuş bakışı muhteşem Ölüdeniz manzarasının tadını çıkarırlar.
Lütfen unutmayın pilotlar bütün bu güzel anları ölümsüzleştirmek için profesyonel kameralarla fotoğraf ve video çekmektedir!
Havada geçirilen yaklaşık 20-30 dakikadan sonra pilot ve yolcu yere yumuşacık bir iniş gerçekleştirir. İniş ise bütün yamaç paraşütü deneyiminin en kolay kısmıdır! Yere yaklaşırken pilotlar iniş ile ilgili yolcuları bilgilendirirler. İniş anında pilot yolcuya önce beklemesini, ardından ayağa kalkacağı zamanı söyler. Güzel bir iniş için yolcunun yapması gereken ise sadece ayağa kalkmak ve bir iki adım atmaktır.
Yolcular dağa çıkan transfer aracına bindikleri andan, yere indikleri ana kadar sigortalıdırlar!
Tandem (çift kişilik) yamaç paraşütü uçuşu için yolcunun herhangi bir deneyime sahip olmasına gerek yoktur, bütün kontrol profesyonel ve deneyimli pilotlarımızdadır!